Cornelius Grejpfrut

Złoto z Piotrkowa Trybunalskiego w egzotycznej pszeniczno-grapefruitowej odmianie, czyli piwo pszeniczne z grejpfrutem. To piwo górnej fermentacji, nie zostało poddane filtracji. Dość mocno gazowane, piana biała, znikająca bez smutku, bo jednak ta mętność i grejpfrutowa barwa sama się broni i ja tu nie potrzebuję dodatkowo jeszcze piany.

Z tym piwem jest taki problem, że do pewnego momentu idealnie komponuje się z moimi oczekiwaniami, ale w tym momencie dochodzi właśnie grejpfrut i wszystko się sypie. Choć nie myślcie sobie, że jest to zwykła oranżadka, jednak piwa smakowe od Corneliusa należą do ekstraklasy tego typu produktów dostępnych w Polsce, ale i tak nie jest najlepszy spośród trójcy grapefruit, banan, cytryna. Ale mimo wszystko znalazłem w nim tak bardzo stłamszone pszeniczne smaki, co traktuję bardzo pozytywnie. Czy jest ono intrygujące? Ogólnie nie, choć w porównaniu do innych smakowych, a to je za punkt odniesienia w tym przypadku należy wziąć, jest dość ciekawe, ale nie na tyle bym został jego fanem.

Jeśli ktoś lubi lekkie i słodkie w sensie słodyczy piwa, to tu powinien być zadowolony, lecz musi się przygotować na typową dla tego cytrusa cierpkość. I z moich doświadczeń wynika, że przypadnie ono do gustu o wiele bardziej płci pięknej. Ewentualnie w gorący dzień do relaksu na plaży, a najlepiej gdy się obie te rzeczy połączy.

Informacje techniczne. W składzie woda, słód pszeniczny, jęczmienny, chmiel, sok grejpfrutowy i drożdże. 3% alkoholu i 13% ekstraktu wag.

Ocena: 2,5/5

Cena: 4,30 zł

corneliusgrejfrut

4 myśli na temat “Cornelius Grejpfrut

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s