Rowing Jack

Znacie już Jacka? Przez niektórych blogerów piwnych został on okrzyknięty najlepszym piwem 2012 roku! Na ratebeer.com też go uwielbiają. Taki tytuł i mnóstwo pochlebnych opinii powoduje, że wymagania wobec niego rosną, dlatego też przyjrzeć mu się trzeba dokładniej. Bo mamy tu India Pale Ale czyli chmielową bombę dla twardzieli, bezkompromisową co już po etykiecie widać w smaku i IBU równym 80!!! Co oznacza stopień nachmielenia i goryczki w piwie, tu jest on wręcz niespotykanie duży.

Jeśli nie płynąłeś Santa Marią możesz pierwszy raz się spotkać z IPĄ, na Browarnii ma w tym wpisie swoją premierę ten styl. Bo India Pale Ale na samym początku swojej historii było przeznaczone dla brytyjskich wojsk stacjonujących w koloniach i mocno je chmielono by przetrwało długą podróż z UK do właśnie Indii czy innych terenów. Stąd właśnie tak intensywny chmielowy smak i trafne nawiązanie na etykiecie Rowing Jacka.

Zbalansowany smak, czuć cytrusy i mango takie dość łagodne początkowo, ale już po chwili mega uderzenie chmielu i takowy również posmak w ustach. Wszystko to współgra, aż chce się pić, to piwo to pewna pozycja choć gdyby coś do niego zjeść to musiałoby być to równie wyraziste, tak by nie zostać zabite przez chmielową moc Jacka. Ależ on jest aromatyczny, do tego mocna piana i mętność też dobrze wygląda.

Produkowany w Gościszewie dla AleBrowaru. 6,2% alkoholu, ekstrakt 16, IBU jak już wspomniałem 80. Skład: słody – Pale Ale, pszeniczny, wiedeński, Carapils, chmiel Simcoe, Chinook, Citra, Cascade, Palisade.

Zasłużony kandydat i u większości zwycięzca tytułu piwo roku 2012? Choć mi na raz z AleBrowaru lepiej pasuje Sweet Cow, to jednak w większej ilości Rowing Jack jest lepszym wyborem.

Ocena: 5/5

Cena: 7 zł

rowingjack

3 myśli na temat “Rowing Jack

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s