Sweet Cow

Piwo z mlekiem w angielskim stylu czyli odkrywamy nowe smaki. To jak na razie moje ulubione piwo jeśli chodzi o produkty AleBrowaru z pubów, choć nie próbowałem jeszcze Lady Blanche i dziś pierwszy raz próbowane z butelki. Czas porównać, czy będzie mi tak samo smakowało jak z kija i czy zasłuży na piątkę. Wizualnie jest ciekawe, fajna różowa etykieta, chyba pierwszy raz widzę polskie piwo, które używa tego cukierkowego, przyjemnego dla oka koloru, krowia postać i szczególnie te raciczki, które po Akademii Pilsner Urquell w Warszawie dla blogerów piwnych były jednym z ulubionych tematów. I jeszcze jedno, spójrzcie na dzwonek na szyi, jakże pomysłowe odwołanie do kraju pochodzenia tego stylu!

Jest pyszny, ze zbalansowanym smakiem, choć na początku trochę zbyt mocno gazowane jak na stout. Palone nuty kawowe i mleczny posmak czekolady, czyli kontrast goryczy i słodyczy z dominacją tej drugiej. To dzięki dodanej laktozie smak jest taki. Piana karmelowa, nie rośnie, ale jest stała. Ale ono jest smaczne, taki słodki stout to coś pięknego. Piwo pijane, szybko zniknęła całość mimo początkowego uczucia, że jest zbyt gazowane.

Skład: woda, laktoza, słody: pale ale, pszeniczny, Carapils, wiedeński, Carafa, palony, jęczmień, płatki owsiane, oraz chmiele: Challenger, Fuggles. Alkoholu 5%, ekstrakt 12, IBU 28.

Jednak lepsze wrażenie sprawiało z kranu, choć generalnie jest to bardzo udane piwo. Jeszcze AleCeny można by rzec, bo 7 zł za piwo mające 0,5l to dużo i przeciętnego piwosza może zniechęcić, czasem jednak warto zamiast tych 3 gorszych na jedynkę kupić jedno świetne na czwórkę, choć szkoda, że nie na piątkę no i dodatkowo z firmy ze 100% polskim kapitałem.

Ocena: 4,5/5

Cena; 7 zł

sweetcow

2 myśli na temat “Sweet Cow

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s