Super Bowl 2013: przegląd reklam piw

Kolejne święto futbolu amerykańskiego za nami. Baltimore Ravens pokonało San Francisco 49ers i wygrało Super Bowl XLVII. Po perypetiach z oświetleniem i przerwą w meczu Ray Lewis może spokojnie zakończyć karierę z jeszcze jednym mistrzowskim pierścieniem. I ta przerwa to był idealny moment na puszczenie reklam, czyli integralnej na równi z samym pojedynkiem zespołów, części Super Bowl.  A przypomnieć wystarczy, że w tym roku 30-sekundowy spot kosztował  4 miliony dolarów, więc presja na firmach jest duża i trzeba ten czas jak najlepiej zaplanować i pokazać się na bogato z jak najlepszej strony. Anheuser-Busch przygotował sześć reklam dzieląc je odpowiednio po połowie dla ich nowych i starych produktów. Więc nie mogło zabraknąć klasycznego już motywu z końmi w reklamie Budweisera. Luźnych spotów Bud Light, w tym roku odwołujących się do klimatu Luizjany i Nowego Orleanu, czyli miejsca gdzie rozgrywany był Super Bowl.

Beck’s Sapphire i Budweiser Black Crown to dwie nowości reklamowane w tym roku, które pokazują trend, że klasyczne lagery (amerlagery? bo nie eurolager ze względu na położenie) to już za mało dla masowego klienta na tym wielkim rynku, z ugruntowaną pozycją rzemieślniczych browarów (dochodzi już do blisko 5% udziału) i dlatego wchodzi z bardziej wyrafinowanymi i zbalansowanymi propozycjami, stanowiącymi wyższą półkę niż regularne marki.

Reklamy ustawione od moim zdaniem najlepszej, choć w porównaniu z innymi reklamami z tego roku, jak Blackberry, Doritos z kozą czy samej Ligi NFL. Ale też patrząc na reklamy piwnez lat poprzednich, (zapraszam do mojego wpisu na ten temat) to tegoroczne reklamy piwne były po prostu dość nudne i zbyt mało kreatywne. Nawet Zoe Saldana i Stevie Wonder tego nie uratowali.

1. Bud Light Journey

2. Bud Light Lucky Chair

3. Budweiser Black Crown Celebration

4. Beck’s Sapphire Serenade

5. Bud Black Crown Coronation

6. Budweiser Clydesdales Brotherhood

Która reklama najlepsza?

2 myśli na temat “Super Bowl 2013: przegląd reklam piw

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s