Perła Winter

W lato była Summer, jest zima więc co do przewidzenia pojawa się Perła Winter, tylko jesień i przedzimie gdzieś uciekły. Może to i dobrze, bo z jakimi warzywami i owocami kojarzy Wam się polska złota jesień? Mi tak na szybko z burakami i gruszkami, więc dobrze, że takich smaków nie ma, choć byłaby to konkurencja dla piwa czosnkowego.

Czym jest Perła Winter? To połączenie smaku dzikiej róży i czarnego bzu. Bardzo słodkie z lekkim kwaskiem, ale takim bardzo delikatnym. To piwo, które kobietom powinno posmakować, szczególnie gdy się połączy je z pączkami. Choć sama Perła powinna wystarczyć, bo to bardzo słodkie piwo, czułem się po nim „zasłodzony”.

Coś co bardzo mi się w niej podoba to, że nie ma tego strasznego i sztucznego słodzika na a, za to posłodzone jest naturalną stewią. Może tak późno się to pojawiło, ponieważ stewię można stosować jako słodzik w Unii Europejskiej dopiero od grudnia 2011 roku. Duży plus dla tego piwa za to. Czuć w nim od razu przyjemny posmak stewii, a ja ją bardzo lubię. Prócz niej w składzie znajdziemy kwas cytrynowy, aromat czarnego bzu i dzikiej róży. Piwa jest 80%, sok jabłkowy i z czarnego bzu zawiera blisko 20%.  Alkoholu 5%. Technicznie jest dobrze, piana czysto-biała i zostaje na dość długo, tylko to barwa różana mi się za bardzo nie podoba, ale wygląda trochę jak Candy Corona. Porównywalnie to Winter bardziej mi smakuje niż Summer.

Bardzo spodobało mi się też zdanie mojego znajomego na jej temat, że czuł się jakby pił pączka w formie płynnej i już wie, że w najbliższy tłusty czwartek nie będzie liczył ilości zjedzonych pączków, ale ilość wypitych Pereł Winter. Pewnie mu w tym pomogę.

Cena: 3,50 zł
Ocena: 2,5/5

Jedna myśl na temat “Perła Winter

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s