Zagraj z piwem, czyli piwne gry

UWAGA NIE JEST TO POST DLA WSZYSTKICH, WIĘC ZAMIAST SIĘ DENERWOWAĆ WEJDŹCIE NA ENCYKLOPEDIĘ PIW, A TO CZYTACIE NA WŁASNE RYZYKO.

Tematyka piwnych gier bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych, co widać chociażby przez wielość wątków z tym związanym, pojawiających się w młodzieżowych i imprezowych filmach. Głównie jako bardziej kreatywne spędzenie czasu wolnego przez studentów. Choć to nie jest tak prosto, że bierzesz piwo do ręki i jest dobra zabawa, bo na temat tych gier jak chociażby beer ponga powstają książki i istnieją federacje, a co najlepsze rozgrywane są  też mistrzostwa.

W Polsce temat jest wciąż nowy i nieznany, a ponadto zdaję sobie sprawę, że piwne gry nie należą do ulubionej czynności piwoszy, mam nadzieję, że nie narażam się w tym przypadku na ostracyzm w środowisku i nikt nie wyobrazi sobie, że chcę napełnić 6 kubków hefewaizenem lub co gorsza IPĄ i rzucać do nich piłeczką, o nie, w żadnym wypadku, na to idzie jakiś lager. Wiem większość tych gier jest maksymalnie infantylna, ale mimo to sprawiają dużo radości, szczególnie gdy się wygrywa.

Przedstawię Wam 3, które moim zdaniem mogą przydać się do rozkręcenia znajomych.

1. Beerpong

Najpopularniejsza gra. Stół i 6 kubeczków po każdej stronie napełnionych piwem (lub wodą by było higieniczniej). Gdy trafi się piłeczką pingpongową do kubeczka po twojej stronie to musisz to wypić w ciągu 10 sekund inaczej karniak. I tak aż wszystkie kubki jednej drużyny zostaną trafione. Dużo funu i w przypadku tournamentów wszyscy są wygranymi. Najfajniejsza i najbardziej rozbudowana gra piwna jaką znam, polecam zapoznać się dokładniej z zasadami i grać. Szczegółowe zasady.

2. Słowo klucz

Znacie pewnie kogoś, kto bardzo lubi nadużywać specyficznego słowa, no i właśnie o to chodzi w tej grze, za każdym razem gdy wypowie to słowo musicie wypić piwo na raz. Gorzej jest jak ta osoba zorientuje się o co chodzi w tej grze. Może tu być dodatkowa minigra wprowadzona, kto szybciej wypije. W sumie, kto będzie szybszy może być sama w sobie grą. Zawodnicy muszą być wtajemniczeni i musicie zachowywać się niczym tajni agenci na akcji inaczej przegracie jeżeli nie wyznaczycie końca gry. Można też stosować oglądając film, w którym często pada określone słowo.

Bonus: Specjalną tego odmianą jest tak zwana sportowa gra:  Oglądasz mecz ze znajomymi, którzy kibicują innej drużynie? I pewnie podczas niego pijecie piwo. Więc jeśli twoja drużyna traci bramkę, przyłożenie, bazę, seta czy co tam jeszcze może być to pijesz wtedy piwo, a jeśli zdobywa to przeciwnik pije.

3. Granat

Potrzebne są piwa w puszkach. Jedno z nich należy wstrząsnąć. Włożyć wszystkie puszki do jakiegoś opakowania tak by nie było widać, która jest wstrząśnięta. Następnie każda osoba kolejno wyjmuje puszkę i trzymając ją przy ustach musi dynamicznym ruchem otworzyć. Oczywiście wstrząśnięta zachowa się jak piwny granat.  W źródle nazywa się Brudny Harry, ale granat według mnie lepiej pasuje. Minus jest taki, że na pewno jedna osoba w tej grze nie będzie się dobrze bawić. No chyba że ma zapasowe ubranie.

Oczywiście wszystkie te zasady są umowne, można je dowolnie modyfikować w zależności od upodobań. Tak więc have fun i good luck w grach.

Mało gier? Sprawdźcie http://www.collegebeergames.com/ A jest ich tu ponad 100.

Jedna myśl na temat “Zagraj z piwem, czyli piwne gry

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s