Staryj Melnik

Melnik od razu zwraca na siebie uwagę bardzo oryginalną butelką, oraz cyrylicą, ale dla władających nie jest to problemem.

Skład dość typowy, bo słód jęczmienny, woda i chmiel, 4,8% alkoholu. Piana szybko opada, zostaje jej dość mała, ale gęstwa warstwa, barwa bardzo jasna. Lekkie w smaku i całkowicie słodowe z bardzo delikatną goryczką, tak samo w zapachu wyczuwalna słodowość. Produkowane w Piwowarni Moskwa piwo z pewnością przypadnie do gustu preferującym delikatne piwa (w tym mnie, choć uważam, że za mało wyraziste jest).

Piwo to jednak nie jest to z czym od razu kojarzy się Rosja, ale to się zmienia, bo w ciągu ostatnich 10 lat spożycie piwa wzrosło tam o blisko 40% (spadek spożycia wódki procentowo zbliżony). Rosja która jest ogromnym rynkiem do eksploracji, przy czym eksport piw ich produkcji wzrasta, więc coraz więcej produktów będzie się pojawiać, w tym ten Melnik, który momentalnie zwraca na siebie uwagę oryginalną butelką.

W ramach ciekawostki dodam, że dopiero od 2011 roku piwo zostało tam uznane za alkohol, bo do tej pory było produktem spożywczym.

Ocena: 3/5
Cena: 4,79 zł

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s