Bez tytułu i nie na temat

Istniejemy już w blogosferze ponad półtora roku (dokładniej od kwietnia 2010), 30 tysięcy odwiedzin w tym czasie uzbierał, wiele piw się pojawiło, jedne lepsze, drugie gorsze, trzecie świetne, a czwarte koszmarne. Ponad 170 unikalnych piw.

Pojawiały się komentarze zarzucające mi brak profesjonalizmu, nieznajomość tematu, kiepski smak, brak gustu i tak dalej. Ale też podzielające moje opinie, za co dziękuję.
Jednak pragnę przypomnieć, że jestem jedynie amatorem, zarówno próbuję jak i opisuję piwa jedynie hobbistycznie.

Staram się w miarę możliwości zmieniać by było tu jeszcze lepiej i ciekawiej.
Jedną ze spornych kwestii są na pewno oceny, w piwie jest tak wiele aspektów, a jedynie otrzymuje jedną ocenę, bo przecież ocenić trzeba zarówno smak, zapach, pianę, jakość, stosunek jakości do ceny, kolor, nasycenie, opakowanie. Jakoś to łączę, kierując się ogólnym wrażeniem jakie na mnie wywarło piwo jako cały produkt.

Kiedyś zwrócono mi uwagę, o oceny zagranicznych piw, a oceny polskich piw, jako myślę, że można użyć takiego określenia kierując się patriotyzmem konsumenckim, wychodzę z założenia, że stawiać należy większe wymagania zagranicznym wyrobom, bo mają one dawać naszemu rynkowi nową jakość, a nie jedynie stawać się jego szarym elementem.

Dodatkowo jeszcze kwestia samych ocen, kieruję się skalą 1-5.
Myślę, że takie opisy będą najlepiej opisywały skalę:

1- bardzo złe
1,5- złe
2- ujdzie
2,5- średnie
3- ok
3,5- niezłe
4- dobre
4,5- bardzo dobre
5- rewelacja

Nowością będzie rozróżnienie piw zagranicznych ze względu na kraje, bo wrzucenie ich wszystkich do jednego działu było ignorancją z mojej strony.

Zapraszam do polubienia Browarni na facebooku, są tam wrzucane najnowsze informacje dotyczące piwa oraz z rynków piwnych.

Oraz do zagłosowania na Browarnię w konkursie na Blog Roku 2011, tak wziąłem udział w tym konkursie, jeszcze dokładnie nie wiem jak to wygląda, bo przypadkowo się o tym dowiedziałem, ale będę informował, wiem tylko, że mam jakiś numer H00331, ale głosowanie rozpoczyna się 12.01.2012 więc jeszcze na prośbę o Wasze głosy przyjdzie czas.

Jeśli macie sugestie co zmienić by Browarnia była jeszcze lepsza to czekam na komentarze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s