Żywiec Bock

ComeBock Żywca, przynajmniej jeśli chodzi o marketing, bo bardzo intensywnie i dobrze jest on reklamowany, szczególnie interaktywna kampania w internecie (więcej informacji pod linkiem). Wraz z Tatrą Grzaniec i Żubrem Ciemnozłotym walczy o dominację na zimowym rynku.

Tak więc Bock & Rollujemy! Wiem Bocki zrywać, ale to było pół Bockiem, pół serio. Więc panie przodem, a panowie na Bock. Prosto na Bock.

Bock to jedno z pierwszych piw wyprodukowanych w Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu. Z okazji 155-lecia założenia tego Browaru pojawił się znów w sprzedaży, według informacji ma być klasycznym koźlakiem produkowanym w okresie październik-listopad i w edycji limitowanej podobno dostępny mniej więcej do końca lutego (ale nie jest to potwierdzone info, więc proszę się nie sugerować).
Jak zwykle w dedykowanej butelce, ze stylizacją na kapslu przypominającą czeskie piwa, zawierający 6,5% alkoholu, 16% ekstraktu, w składzie woda, słód jęczmienny i chmiel, oczywiście produkcji Grupy Żywiec.

Ma to być koźlak, ale dość jasny jak na koźlaka, piana mała i nie pozostawiająca śladów, barwa jasnorubinowo-bursztynowa łamana z klasyczną herbatą (tak właśnie taką widzę, myślę że takie porównanie najlepiej to opisze), delikatny karmelowy zapach, w smaku ten karmel trochę ginie i mniejszą wyrazistością się charakteryzuje, jednak jest dość cierpki, bo przebija się jeszcze chmielowy posmak. Jednak nie wpisuje się w styl smakowy jaki reprezentowały dotychczasowe koźlaki, które piłem, więc można powiedzieć, że wyznacza nowy kierunek na mainstreamowym rynku piwnym, ale czy zdobędzie on fanów? Czas pokaże.

Stworzony klimat bardzo na plus, jednak samo piwo mnie nie zachwyciło.

Ocena: 3/5
Cena: 3,29 zł

Jedna myśl na temat “Żywiec Bock

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s