Królewskie Niepasteryzowane

Moda na piwa niepasteryzowane na dobre opanowała Polskę, tym razem mamy Królewskie Niepasteryzowane, należące do Grupy Żywiec. Ogromnym plusem jest kolorystyka nawiązująca do starego i dobrego Króla, oraz podobizna Kolumna Zygmunta i Zamku Królewskiego na opakowaniu. Kilka rozbudowanych zdań dotyczących tradycji, związku z Warszawą itd, ale przecież powszechnie wiadomo, że klasyczny Król był zupełnie inny w smaku. Zawiera 5,5% alkoholu. Ma fajną złotą barwę. Piana wysoka po nalaniu, lecz dość szybko opada i znika całkowicie.

Moim zdaniem czuć w nim początkowo świeżość, ale potem dominuje dość specyficzna goryczka, w smaku lepsze niż zwykły Król, który jak dla mnie smakuje tak samo jak Warka, czyli kiepsko.

Na koniec jeszcze czas delikatnie poruszyć kwestię braku pasteryzacji, slogan jest fajny i przyznam, że wielu ludzi, w tym mnie on zachęca. Wiadomo, że jest produkcja piw niepasteryzowanych jest domeną małych browarów i dopiero od niedawna zainteresowali się tym najwięksi gracze. Ciekawi mnie czy proces produkcji wygląda tak samo w obu przypadkach, bo w smaku czuć różnicę. Ale tym dokładniej zajmę się może kiedyś.

Już niedługo na rynku też Specjal i Leżajsk niepasteryzowane.
Więcej tu

Kończąc, dodam że mimo to Królewskie Niepasteryzowane to niezłe piwo.

Ocena: 3/5
Cena: 3 zł

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s