Piwo jest złe

Wydaję mi się, że tak prawie nikt z osób odwiedzających Browarnię tak nie uważa, nie uważają tak też zapewne lekarze zalecający mającym problem z nerkami picie go. Oraz osoby, które wiedzą, że obniża ono ryzyko chorób krążenia czy serca.

Oczywiście należy zwrócić uwagę na to, że wszystko w zbyt dużych ilościach jest złe, ale każdy racjonalnie myślący człowiek o tym doskonale wie. Ale o co mi chodzi i dlaczego poruszam ten temat? Otóż chodzi mi o informację z gazetaprawna.pl dotyczącą prac nad projektem nowelizacji ustawy o o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Według pomysłów komisji senackich nastąpiłyby takie oto zmiany:
– zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych, na stadionach oraz na kąpieliskach
– zakaz reklamy i promocji piwa na stronach internetowych przeznaczonych dla nieletnich, w komunikatorach elektronicznych, a także na portalach społecznościowych
– zakaz reklam piwa między godziną 6, a 23 (dotyczyć ma to też reklamy pośredniej, czyli takiej gdzie jedynie mowa o sponsoringu imprezy przez browar)
– zakaz reklam piwa na billboardach oraz ruchomych powierzchniach reklamowych.
A za złamanie któregoś z powyższych zakazów kara do miliona złotych!

Kontrowersyjne są to pomysły, bo ograniczają one wolność przedsiębiorców, a także zmniejszają potencjalnie przychody do budżetu. Dodam, że z tego co pamiętam, było już głośno o możliwości kupna piwa podczas meczów Euro 2012, tu źródło dla potwierdzenia.
Więc czyżby to nie była prawda? A jeśli dodać też zakaz sponsorowania, utrudniłoby to transmitowanie spotkań. Nie rozumiem również dlaczego nie można byłoby kupować piwa na stacjach benzynowych.

Wszystko pozostaje w rękach całej izby wyższej podczas kolejnego czytania, a jeśli takie poprawki zostaną zaakceptowane to należy liczyć na naszego prezydenta, który z sentymentem wspominał swoje studenckie czasy i piwo z Harendy.
Bo piwo w racjonalnych ilościach i przy odpowiednim sposobie dystrybucji jeszcze nikomu nie zaszkodziło. I nie mam tu zamiaru nikogo nakłaniać do picia piwa, ale zaprzestańmy z
robieniem z niego wroga „szczęśliwego jutra”, jak to już kiedyś robiono.

Więcej informacji na ten temat TUTAJ oraz TUTAJ.

Choć zawsze można iść taką drogą:

Polecam przy okazji stronę Propaganda PRL, piękny zbiór ku przestrodze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s