Super Bowl: Sport, Show i Piwo

Dziś trochę nie na temat, ale nie całkowicie, bo o reklamach piwa. Jeszcze trochę czasu minie zanim reklamy Browarni pojawią się podczas Super Bowl (koszt 30 sekund reklamy to ledwie 3 miliony dolarów). Mecz ten jest podsumowaniem całego, ciężkiego sezonu w lidze footballu amerykańskiego, czyli NFL. Mówi się, że puchar Super Bowl jest najtrudniejszym do zdobycia w całym, obecnym sporcie zespołowym, stąd też takie zainteresowanie spotkaniem (103 219 osób na stadionie), które wraz z otoczką całodzienną urosło wręcz do rangi święta narodowego w Stanach Zjednoczonych. W Polsce przez różnicę czasu, pewnie ”troszkę” mniej osób oglądało. Przerwy w meczu uświetniane są przez występy najpopularniejszych gwiazd i właśnie przez reklamy, reklamy, które mają tworzyć show. Reklamy piw są nieodłączne, bo przecież jak tu obejrzeć mecz bez piwa? Rekordzistą jest Anheuser-Busch/InBev, który wydał na reklamy $235 milionów, w latach 2001-2010. Czas przeznaczany na reklamy z roku na rok stale się powiększa z 40:15 w 2001 roku, do 47 minut i 50 sekund w 2010 roku, ale to nie dziwi, skoro tylu chętnych jest do wyłożenia $3 mln za 30 sekund, co daje $100 000 za sekundę, więc lepiej przemyśleć każdą sekundę reklamy. W 2010 roku finał oglądało 106,5 miliona Amerykanów, w tym roku rekord miał być pobity, pod względem wypitych hektolitrów piwa przed telewizorami również.
Anheuser-Busch InBev reklamował w tym roku podczas Super Bowl trzy swoje piwa, za pomocą: minutowej reklamy Stella Artois, minutowej reklamy Budweisera, oraz trzech 30 sekundowych spotów Bud Light.

Stella Artois – Crying Jean


Tak to ten Adrien Brody znany między innymi z Pianisty, tu w roli śpiewaka z malutkiej francuskiej kawiarenki, rozczulający słuchaczki. Bardzo to nietrafione, jak mogli tak przerywać efektowne interceptions, takim smęceniem. Dostaliśmy nudną minutę, według mnie 30 sekund spokojnie by wystarczyło.

Budweiser – Wild West


Początek bardzo fajny, klimatyczny, stopniowe budowanie napięcia, dobrym motywem też jest pokazanie koni kojarzonych z Budwaiserem, jednak za ten śpiew podziękuję, można to było lepiej rozegrać, chociażby tak jak Packersi.

Bud Light – Dog Sitter


O tak pełna lodówka Buda i wykorzystywanie powierzonych do opieki psów, obrońcom praw zwierząt by się to nie spodobało. Ps. psy grające w pokera są fajne.

Bud Light – Hack Job


Widzę nawiązanie do walking fridge, ogólnie przyjemna, przewidywalna reklama.

Bud Light – Product Placement


Szczerze? to moja ulubiona reklama piwa z tego roku, bezbłędne przerysowanie. Gdyby była piwem dałbym jej 5/5.

Wszystkie 101 reklam do obejrzenia tu na stronie Fox.
Gdyby ktoś jednak był bardziej zainteresowany tym co się działo na boisku niż poza nim to tu highlighty.
ps. niestety Pittsburgh Steelers przegrali.

W ramach bonusu, 10 reklam Bud Light/Budweisera z poprzednich finałów Super Bowl.

Parachuting

Save Yourself

Good Horse

People Bridge

Breathe Fire

Ablility to Fly

Immigrant

Carlos Mencia

Rock, paper, scissors

The Wave

2 myśli na temat “Super Bowl: Sport, Show i Piwo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s